Bezlepkové · Letní · Ostatní · Pro děti · Rychlé a snadné

JOGURTOVÉ NANUKY „PRO DĚTI“

Mini nanuky z bílého jogurtu

Už jsem pro děti zkoušela sušenky (batátové, řepové, dýňové), dort i jogurtové želé. Tak už vznikla na blogu i nová kategorie „Pro děti“ :-).

Tady tyhle mini-nanuky se budou hodit buď v případě, že chcete dětem dát něco v horkém létě (už se sápou po zmrzlinách), nebo třeba když jim rostou zoubky (aha…takže proto dávám recept v dubnu).

Vzhledem k tomu, že nanuky používám pro čtrtnáctiměsíční dítě, tak jsou dost malé. Samozřejmě můžete použít větší nádoby pro větší děti, dospělé. Tohle jsou tvořítka na led. Oblíbený tvar si určitě najdete sami a na internetu i v obchodech (až je otevřou) jsou standardní tvořítka na domácí ledňáky běžná věc. Já mám doma třeba i z Tescomy (teď nejsou na skladě), ale to má ještě moc velký objem. A mám pocit, že zrovna malé děti nelížou ledňáky tak, jako dospěláci, takže se naopak líbilo, že to mělo rohy a ne podlouhl tvar 🙂

Vzhledem k použitým surovinám nepředpokládám, že se po tom budou hnát dospělí, protože jsme vcelku zvyklí na výrazné a sladké chutě, ale nikomu rozhodně nebráním. Nicméně receptů na domácí nanuky najdete na internetu …miliony, takže asi nebude zajímavé předělávat tento konkrétní :-).

Určitě doporučím pro malé děti používat široké dřevěné špachtle. Určitě budou mít tendenci to různě zkoumat, kousat, pobíhat s tím… Rozhodně bych nepoužila špejli/párátko, ani bambusovou tyčku, nic podobného a tenkého s potenciálem zabodnout se do oka atp. A navíc by se to tenké špatně drželo. Špachtle jsem kdysi koupila v balení 100 ks, vydrží na dlouho 😀 Mívají je běžně v lékárnách, i v domácích potřebách jsem je viděla.

foto z https://www.dobrodej.cz

MINI JOGURTOVÉ NANUKY

P: bílý jogurt, dřevěné špachtle, tvořítko na led

PP: Špachtle nůžkami rozstřihněte napůl, jde to v pohodě. Do tvořítka na led dejte trochu jogurt. Já jsem dala menší lžíci na jednu prohlubeň.

Špachtle zabodněte do jogurtu.

Udělejte si místo v mrazáku a postavte tam tvořítko na led tak, aby to stálo rovně. Špachtle mi pak bez problému držely, i když byly v jogurtu jen cca 1,5 cm.

Dejte na pár hodin do mrazáku. Čas nemám změřený, tohle množství by možná stihlo zmrznout už za hodinu.

Vyndejte ledňáky z tvořítek, uskladněte v mrazáku.

Tenhle recept je tak jednoduchý, že to je spíš inspirace.

Můžete si představit různé variance. Například tady jsem kromě bílého jogurtu přidala trošku neslazeného jablečného pyré. Ať ta špinavá trička jsou trochu barevnější 😀

Na ty zuby to zabralo skvěle – kdybych sem dala fotografii svého dítěte po konzumaci, bude to klasické ušmudlané a spokojené dítě 😀

Photo by Kamaji Ogino from Pexels ….fotobanka zdarma

P.S. vzhledem k nízkému množství surovin jsem recept neoptimalizovala pro nahrávání do https://www.rohlik.cz/chef/. Tam si totiž můžete nahrávat přes odkaz recepty a ono vám to automaticky nabízí vhodné suroviny k nákupu. A můžete je tam mít uložené a připravené na později.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *