Bezlepkové · Letní · Ostatní · Pro děti · Rychlé a snadné · Sladké a pečení

JOGURTOVÉ NANUKY „PRO DĚTI“

Mini nanuky z bílého jogurtu

Už jsem pro děti zkoušela sušenky (batátové, řepové, dýňové), dort i jogurtové želé. Tak už vznikla na blogu i nová kategorie „Pro děti“ :-).

Tady tyhle mini-nanuky se budou hodit buď v případě, že chcete dětem dát něco v horkém létě (už se sápou po zmrzlinách), nebo třeba když jim rostou zoubky (aha…takže proto dávám recept v dubnu).

Vzhledem k tomu, že nanuky používám pro čtrtnáctiměsíční dítě, tak jsou dost malé. Samozřejmě můžete použít větší nádoby pro větší děti, dospělé. Tohle jsou tvořítka na led. Oblíbený tvar si určitě najdete sami a na internetu i v obchodech (až je otevřou) jsou standardní tvořítka na domácí ledňáky běžná věc. Já mám doma třeba i z Tescomy (teď nejsou na skladě), ale to má ještě moc velký objem. A mám pocit, že zrovna malé děti nelížou ledňáky tak, jako dospěláci, takže se naopak líbilo, že to mělo rohy a ne podlouhl tvar 🙂

Vzhledem k použitým surovinám nepředpokládám, že se po tom budou hnát dospělí, protože jsme vcelku zvyklí na výrazné a sladké chutě, ale nikomu rozhodně nebráním. Nicméně receptů na domácí nanuky najdete na internetu …miliony, takže asi nebude zajímavé předělávat tento konkrétní :-).

Určitě doporučím pro malé děti používat široké dřevěné špachtle. Určitě budou mít tendenci to různě zkoumat, kousat, pobíhat s tím… Rozhodně bych nepoužila špejli/párátko, ani bambusovou tyčku, nic podobného a tenkého s potenciálem zabodnout se do oka atp. A navíc by se to tenké špatně drželo. Špachtle jsem kdysi koupila v balení 100 ks, vydrží na dlouho 😀 Mívají je běžně v lékárnách, i v domácích potřebách jsem je viděla.

foto z https://www.dobrodej.cz

MINI JOGURTOVÉ NANUKY

P: bílý jogurt, dřevěné špachtle, tvořítko na led

PP: Špachtle nůžkami rozstřihněte napůl, jde to v pohodě. Do tvořítka na led dejte trochu jogurt. Já jsem dala menší lžíci na jednu prohlubeň.

Špachtle zabodněte do jogurtu.

Udělejte si místo v mrazáku a postavte tam tvořítko na led tak, aby to stálo rovně. Špachtle mi pak bez problému držely, i když byly v jogurtu jen cca 1,5 cm.

Dejte na pár hodin do mrazáku. Čas nemám změřený, tohle množství by možná stihlo zmrznout už za hodinu.

Vyndejte ledňáky z tvořítek, uskladněte v mrazáku.

Tenhle recept je tak jednoduchý, že to je spíš inspirace. Na ty zuby to ale zabralo skvěle – akorát kdybych sem dala fotografii svého dítěte po konzumaci, bude to klasické ušmudlané a spokojené dítě 😀

Photo by Kamaji Ogino from Pexels ….fotobanka zdarma

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *